Zavoláme vám zpět

Olympiáda v Tokiu přinesla Česku nebývalý úspěch… akorát ne ve všem

30.08.2021Z celé olympijské historie České republiky to byl rok 2021 v Tokiu, který Česku přinesl největší úspěch z hlediska získaných ocenění. Čeští sportovci obdrželi 11 medailí – čtyři zlaté, tentýž počet stříbrných a tři bronzové. Zlaté medaile pro svou zemi vybojovaly Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková v tenise – čtyřhře, Jiří Lipták ve sportovní střelbě (trapu), Lukáš Krpálek v judu a Jiří Prskavec ve vodním slalomu.
Takový úspěch vyvolává skutečný obdiv, zvlášť, jestli vezmeme v potaz nepříjemné události, které se udály v Tokiu, kdy se český národní tým v předvečer začátku her nakazil koronavirovou infekcí. Problémy sportovců začaly pozitivním testem na COVID-19 u volejbalistky Markéty Slukové – Naush, v důsledku čehož se nejen ona, ale ani její spoluhráčka Barbora Hermannová nesměly účastnit soutěží plážového volejbalu. Dostaly status DNS (nestartovaly), což je samozřejmě mnohem lepší než status DSQ, který se uděluje po diskvalifikaci.
To však nebyly první ztráty českého reprezentačního týmu v Tokiu z důvodu nákazy, pozitivní testy byly prokázány i u dalších členů české delegace. Jak se ukázalo, hlavním nositelem byl lékař delegace Vlastimil Voráček, který nebyl očkován proti koronaviru a nakazil několik dalších lidí. Kromě Markéty Slukové – Nausch se nakazil i její manžel Simon Nausch a mezi volejbalisty byl pozitivní test prokázán také u Ondřeje Perušiče. Zdá se, že plážovému volejbalu přálo štěstí méně než jiným sportovním kategoriím. Ještě před českými sportovci, koronavirus odhalili u Američana Taylora Crabba.
Mezinárodní volejbalová federace vyjádřila znepokojení nad aktuální situací, Češi jsou připraveni na důkladné vyšetřování. Bylo zveřejněno oficiální prohlášení, podle kterého budou pečlivě prozkoumána bezpečnostní opatření a jejich dodržování, včetně plnění povinností, které byly svěřeny členům delegace.

Zdroj fotografie: <a href='https://www.freepik.com/vectors/gold'>Gold vector created by freepik - www.freepik.com</a>

Olympiáda v Tokiu přinesla Česku nebývalý úspěch… akorát ne ve všem
Zpětné volání