Zavoláme vám zpět

V Praze bude do roku 2025 nainstalováno 750 dobíjecích stanic pro elektromobily.

20.09.2021V hlavním městě České republiky probíhá aktivní realizace projektu instalace nabíjecích stanic pro elektromobily. V první fázi se plánuje spuštění 750 nabíjecích jednotek. Řidiči budou moci nabíjet své elektromobily přímo na parkovišti.
Během příštích 5let bude výstavba intenzivnější a počet stanic v roce 2030 dosáhne 4500. Projektová dokumentace již byla schválena vedením města. Unikátní projekt splní potřebu dobití elektromobilů pro 200 tisíc řidičů. Tоto množství bude odpovídat 1/3 оsobních automobilů a minibusů registrovaných v hlavním městě.
Projekt bude realizovat Pražská energetika. Na jeho realizaci jsou přiděleny 2 miliardy korun českých. Vedení města podporou takového projektu chce docílit vyššího počtu elektromobilů a lepší ekologické situace ve městě.
Šéf pražské administrativy tvrdí, že Praha sleduje trendům velkých evropských měst. Například ve městech, jako je Vídeň, Hamburk a některých dalších velkých evropských městech, stojí otázka rozvoje elektrické dopravy na prvním místě. Češi se mají od koho učit a přejímat jejich pozitivní zkušenosti. Starosta zdůraznil, že přechod na elektrická vozidla je krokem do budoucnosti, který výrazně sníží emise výfukových plynů v životním prostředí.

Zdroj fotografie: <a href='https://www.freepik.com/photos/business'>Business photo created by senivpetro - www.freepik.com</a>


Zpětné volání