Re/Max Glorion > Aktuality a články > Články o realitách > Odborné tipy pro inspekci nemovitostí: Váš konečný kontrolní seznam

Odborné tipy pro inspekci nemovitostí: Váš konečný kontrolní seznam

Sdílet tento příspěvek

Uvažujete o pronájmu nebo koupi nemovitosti? Ať už se rozhodnete jakkoli, důkladná prohlídka nemovitosti je nutností.

Zde je několik klíčových faktorů, které je třeba při prohlídce nemovitostí s vaším agentem zvážit:

  • Lokace: Zvažte okolí a blízkost občanské vybavenosti, škol a práce.
  • Stav nemovitosti: Zkontrolujte, zda nemovitost nevykazuje známky poškození nebo havarijního stavu, včetně prasklin, zatékání, plísní nebo škůdců.
  • Dispozice: Ujistěte se, že dispozice odpovídá vašim potřebám, včetně počtu místností a přirozeného světla.
  • Konstrukční celistvost: Zkontrolujte, zda stěny, střecha a základy nejsou viditelně poškozeny nebo zda nevykazují známky opotřebení.
  • Spotřebiče a systémy: Zkontrolujte, zda jsou spotřebiče a systémy, včetně HVAC, vodovodních a elektrických, v dobrém stavu.

Při zvažování, zda si nemovitost pronajmout, nebo koupit, zvažte faktory, jako je vaše finanční situace, dlouhodobé cíle a životní styl. Koupě nemovitosti může přinést dlouhodobé finanční výhody, zatímco pronájem může poskytnout větší flexibilitu a menší odpovědnost.

Ať už se rozhodnete jakkoli, náš konečný kontrolní Tahák na Prohlidku vám pomůže učinit informované rozhodnutí o vaší investici.

Při prohlídce nemovitosti nepřehlédněte jediný detail. Stáhněte si nyní náš ultimátní kontrolní Checklist, který vám zajistí informované rozhodnutí o investici do nemovitosti.

STAHNOUT

Sdílet tento příspěvek

Další články

Zobrazit všechny

Stavějící projekt v Bulharsku, Resort Emilia Romana

Vážení zájemci! Rádi bychom vám všem představili právě se stavějící projekt v Bulharsku, Resort Emilia Romana. Jedná se o komplex moderních apartmánových hotelu na slunečném pobřeží. Sluneční pobřeží je 8-mi kilometrový pláž u obce Nesebar v Bulharsku. Krásná příroda, příjemné středozemské počasí a příznivé ceny dělají tuto destinaci velice žádanou pro turisti z celé Evropy. […]

24. listopadu 2023
2 minuty čtení

Koupě bytu v Praze vyžaduje investici ve výši 16 ročních platů

Již tak poměrně drahé byty v České republice nadále zdražují. Na koupi nového bytu o rozloze 70 m2 v hlavním městě je potřeba nejméně šestnáct průměrných ročních platů. Pro srovnání, před rokem by na takový nákup bylo potřeba 14 platů.

2. října 2022
2 minuty čtení

Revoluce v oblasti nemovitostí: 7 nástrojů umělé inteligence pro moderní realitní makléře

Jste realitní makléř, který chce mít náskok před konkurencí a poskytovat svým klientům výjimečné služby? Nehledejte nic jiného než sílu nástrojů umělé inteligence (AI). Od virtuální inscenace po chatboty a tvorbu obsahu – AI zásadním způsobem mění realitní odvětví. V tomto článku se budeme zabývat sedmi špičkovými nástroji AI, které přinášejí revoluci do fungování realitních kanceláří a jejich interakce s klienty.

23. dubna 2023
6 minut čtení

Družstevní byty, výhody a nevýhody jejich koupě

Koupě družstevního bytu může být dobrou i špatnou investicí, záleží především na úhlu pohledu. Zhodnocení kladných a záporných stránek takového bydlení vám pomůže rozhodnout se a v budoucnu nelitovat své volby.

2. října 2022
3 minuty čtení

Jak zatraktivnit nemovitost na prodej?

Existuje několik způsobů, jak upravit nemovitost tak, abychom zvýšili šance na rychlý a úspěšný prodej. Přinášíme vám pár jednoduchých nápadů. Profesionální fotografie a videoprohlídka: Kvalitní fotografie a videoprohlídka mohou být klíčové pro přilákání potenciálních zájemců. Profesionální fotografie umožní, aby vaše nemovitost vypadala co nejlépe a zvýší tak pravděpodobnost, že se lidé na váš inzerát podívají. […]

17. prosince 2023
2 minuty čtení

Český katastr nemovitostí zůstane veřejně přístupný

Katastr nemovitostí v České republice, který obsahuje údaje o nemovitostech, pozemcích a jejich vlastnících, se měl od června letošního roku výrazně změnit a ztratit status veřejně přístupného zdroje. Předpokládá se, že po určitém datu již anonymní uživatelé nebudou moci vyhledávat údaje o nemovitostech online. Oprávněným uživatelům však měly být informace i nadále k dispozici.
Podle zástupců Zeměměřického a katastrálního úřadu bylo toto rozhodnutí odůvodněno prudkým nárůstem počtu žádostí. Současně agentura doufá, že se jí podaří posílit ochranu osobních údajů uložených v katastru nemovitostí.

2. října 2022
2 minuty čtení
View all