Re/Max Glorion > Aktuality a články > Články o realitách > Odborné tipy pro inspekci nemovitostí: Váš konečný kontrolní seznam

Odborné tipy pro inspekci nemovitostí: Váš konečný kontrolní seznam

Sdílet tento příspěvek

Uvažujete o pronájmu nebo koupi nemovitosti? Ať už se rozhodnete jakkoli, důkladná prohlídka nemovitosti je nutností.

Zde je několik klíčových faktorů, které je třeba při prohlídce nemovitostí s vaším agentem zvážit:

  • Lokace: Zvažte okolí a blízkost občanské vybavenosti, škol a práce.
  • Stav nemovitosti: Zkontrolujte, zda nemovitost nevykazuje známky poškození nebo havarijního stavu, včetně prasklin, zatékání, plísní nebo škůdců.
  • Dispozice: Ujistěte se, že dispozice odpovídá vašim potřebám, včetně počtu místností a přirozeného světla.
  • Konstrukční celistvost: Zkontrolujte, zda stěny, střecha a základy nejsou viditelně poškozeny nebo zda nevykazují známky opotřebení.
  • Spotřebiče a systémy: Zkontrolujte, zda jsou spotřebiče a systémy, včetně HVAC, vodovodních a elektrických, v dobrém stavu.

Při zvažování, zda si nemovitost pronajmout, nebo koupit, zvažte faktory, jako je vaše finanční situace, dlouhodobé cíle a životní styl. Koupě nemovitosti může přinést dlouhodobé finanční výhody, zatímco pronájem může poskytnout větší flexibilitu a menší odpovědnost.

Ať už se rozhodnete jakkoli, náš konečný kontrolní Tahák na Prohlidku vám pomůže učinit informované rozhodnutí o vaší investici.

Při prohlídce nemovitosti nepřehlédněte jediný detail. Stáhněte si nyní náš ultimátní kontrolní Checklist, který vám zajistí informované rozhodnutí o investici do nemovitosti.

STAHNOUT

Sdílet tento příspěvek

Další články

Zobrazit všechny

Zaměstnanci bankovních a nebankovních finančních institucí

Hledáte novou příležitost nebo přemýšlíte o změně kariéry? Máte obchodního ducha i zkušenosti v jednání s lidmi a hledáte pro sebe větší rozlet? Pak je pro vás práce realitního makléře v RE/MAX.

28. října 2022
1 minuta čtení

Realitní horoskop na rok 2022

Co očekávat od roku 2022? Na co si dát pozor a jakým otázkám byste měli věnovat čas?Podělíme se s vámi o předpovědi pro jednotlivá znamení souhvězdí.

2. října 2022
4 minuty čtení

Kde koupit byty v případě pandemie

Nákup nemovitostí v jiných zemích je mnohými vnímán jako zdroj trvalého pasivního příjmu i jako možná alternativa pozdějšího bydlení ve zvoleném teritoriu. Zajímavé je, že existuje řada evropských zemí, které přitahují zvýšenou pozornost Rusů, pokud jde o nákupy bytů.

2. října 2022
2 minuty čtení

Úschova finančních prostředků při koupi nemovitosti v České republice

Koupě nemovitosti v České republice je výhodnou investicí, ale má určité nuance. V České republice není zvykem platit přímo prodejci. Jakmile je požadovaná částka doručena do země, musí být svěřena třetí straně, kterou je notář, právník nebo banka. Tento systém se nazývá opatrovnictví a má určité rysy.

2. října 2022
2 minuty čtení

Analýza cen nemovitostí 2021-2022

Český trh s nemovitostmi zaznamenal v posledních letech dynamický nárůst cen, a to jak u pronájmu, tak u koupě/prodejů, ale náklady na pořízení bydlení se vyplatily.

30. listopadu 2022
3 minuty čtení

Stavějící projekt v Bulharsku, Resort Emilia Romana

Vážení zájemci! Rádi bychom vám všem představili právě se stavějící projekt v Bulharsku, Resort Emilia Romana. Jedná se o komplex moderních apartmánových hotelu na slunečném pobřeží. Sluneční pobřeží je 8-mi kilometrový pláž u obce Nesebar v Bulharsku. Krásná příroda, příjemné středozemské počasí a příznivé ceny dělají tuto destinaci velice žádanou pro turisti z celé Evropy. […]

24. listopadu 2023
2 minuty čtení
View all