Re/Max Glorion > Aktuality a články > Vládní ekologický program na úsporu energie v domácnostech

Vládní ekologický program na úsporu energie v domácnostech

Sdílet tento příspěvek

V roce 2021 program přechází do další fáze a rozšiřuje své zaměření na další oblasti. Mezi nově podporovaná opatření patří mimo jiné hospodaření s dešťovou vodou v bytových domech, náhrada neekologických zdrojů energie pro vytápění, budování infrastruktury pro elektromobilitu a energetické úspory při rekonstrukci a výstavbě bytových domů v celé ČR.

Majitelé rodinných domů mohou žádat např. na zateplení, výměnu kotle, zelené střechy nebo ohřev odpadní vody, podobně jako společenství vlastníků bytových jednotek (SVJ). Všechny potřebné dokumenty a pokyny najdete zde.

 

Kdo může žádat o dotaci?

 

  • Majitelé a stavitelé rodinných a vícegeneračních domů
  • Sdružení vlastníků domů a komise vlastníků domů
  • Bytová družstva
  • Obce a města, které vlastní rodinné nebo vícegenerační domy.
  • Kupující bytových jednotek nebo rodinných domů
  • Vývojáři – podnikatelské subjekty

Pokud se chystáte podat žádost, mějte na paměti, že všechny žádosti a dokumenty se podávají elektronicky.

K potvrzení své totožnosti budete potřebovat jeden z elektronických identifikačních prostředků.

Poté se můžete jakýmkoli identifikačním prostředkem přihlásit do informačního systému na adrese zadosti.sfzp.cz a požádat o dotaci.

Sdílet tento příspěvek

Další články

Zobrazit všechny

Nový rok v České republice a jeho zvláštnosti

Cesta do České republiky je vždy krásná, ať už se jedná o služební cestu, léčení nebo dovolenou. Česká města jsou obzvláště krásná na Silvestra, kdy ve všech domech, ulicích a na náměstích vládne magická atmosféra nadcházejících svátků. Zvláštní pozornost si zaslouží tradice a některé zvláštnosti oslav.

2. října 2022
3 minuty čtení

Rodiče na rodičovské dovolené

Jak řídit svůj čas a nenechat se řídit jím? Nažhavte se pro velký krok vašeho života. Vstupte do velké rodiny RE/MAX Glorion. Staňte se realitním makléřem!

28. října 2022
1 minuta čtení

OCHRANNÁ LHŮTA

Ochrana při Převodu Vlastnického Práva na Nemovitosti Ochranná lhůta při převodu vlastnického práva na nemovitosti, zavedená od roku 2014, hraje klíčovou roli v procesu přechodu vlastnictví. Po podpisu kupní smlouvy kupujícím nabyde vlastnická práva až po úspěšném vkladu do katastru nemovitostí, spouštějící 20denní ochrannou lhůtu. JISTOTA A BEZPEČÍ – Účel Ochranné Lhůty na Katastru Ochranná […]

14. října 2023
2 minuty čtení

Stavějící projekt v Bulharsku, Resort Emilia Romana

Vážení zájemci! Rádi bychom vám všem představili právě se stavějící projekt v Bulharsku, Resort Emilia Romana. Jedná se o komplex moderních apartmánových hotelu na slunečném pobřeží. Sluneční pobřeží je 8-mi kilometrový pláž u obce Nesebar v Bulharsku. Krásná příroda, příjemné středozemské počasí a příznivé ceny dělají tuto destinaci velice žádanou pro turisti z celé Evropy. […]

24. listopadu 2023
2 minuty čtení

Z Kyjeva do Prahy můžete letět za 47 EURO

Od září 2021 nabízí nízkonákladový dopravce SkyUp přímý let z kyjevského letiště do Prahy za pouhých 47 eur, tedy za cenu jednosměrné cesty. Státní letecká služba Ukrajiny udělila dopravci požadované povolení koncem května loňského roku. Podle ní měly lety mezi českou a ukrajinskou metropolí začít 23. září. Dne 27. května byla vydána příslušná práva umožňující společnosti SkyUp létat čtyřikrát týdně. Nízkonákladový dopravce přidělil lety na druhý, čtvrtý a sedmý den v týdnu.

2. října 2022
2 minuty čtení

Revoluce v oblasti nemovitostí: 7 nástrojů umělé inteligence pro moderní realitní makléře

Jste realitní makléř, který chce mít náskok před konkurencí a poskytovat svým klientům výjimečné služby? Nehledejte nic jiného než sílu nástrojů umělé inteligence (AI). Od virtuální inscenace po chatboty a tvorbu obsahu – AI zásadním způsobem mění realitní odvětví. V tomto článku se budeme zabývat sedmi špičkovými nástroji AI, které přinášejí revoluci do fungování realitních kanceláří a jejich interakce s klienty.

23. dubna 2023
6 minut čtení
View all