Re/Max Glorion > Aktuality a články > Vládní ekologický program na úsporu energie v domácnostech

Vládní ekologický program na úsporu energie v domácnostech

Sdílet tento příspěvek

V roce 2021 program přechází do další fáze a rozšiřuje své zaměření na další oblasti. Mezi nově podporovaná opatření patří mimo jiné hospodaření s dešťovou vodou v bytových domech, náhrada neekologických zdrojů energie pro vytápění, budování infrastruktury pro elektromobilitu a energetické úspory při rekonstrukci a výstavbě bytových domů v celé ČR.

Majitelé rodinných domů mohou žádat např. na zateplení, výměnu kotle, zelené střechy nebo ohřev odpadní vody, podobně jako společenství vlastníků bytových jednotek (SVJ). Všechny potřebné dokumenty a pokyny najdete zde.

 

Kdo může žádat o dotaci?

 

  • Majitelé a stavitelé rodinných a vícegeneračních domů
  • Sdružení vlastníků domů a komise vlastníků domů
  • Bytová družstva
  • Obce a města, které vlastní rodinné nebo vícegenerační domy.
  • Kupující bytových jednotek nebo rodinných domů
  • Vývojáři – podnikatelské subjekty

Pokud se chystáte podat žádost, mějte na paměti, že všechny žádosti a dokumenty se podávají elektronicky.

K potvrzení své totožnosti budete potřebovat jeden z elektronických identifikačních prostředků.

Poté se můžete jakýmkoli identifikačním prostředkem přihlásit do informačního systému na adrese zadosti.sfzp.cz a požádat o dotaci.

Sdílet tento příspěvek

Další články

Zobrazit všechny

Zaměstnanci bankovních a nebankovních finančních institucí

Hledáte novou příležitost nebo přemýšlíte o změně kariéry? Máte obchodního ducha i zkušenosti v jednání s lidmi a hledáte pro sebe větší rozlet? Pak je pro vás práce realitního makléře v RE/MAX.

28. října 2022
1 minuta čtení

Účty za služby: jak ušetřit v České republice?

Topná sezóna je energeticky nejnáročnějším obdobím roku. I v době normálního míru dostávali čeští občané několikatisícové složenky za nezaplacené účty za komunální služby. Co tedy můžeme očekávat nyní, kdy růst cen plynu a elektřiny láme historické rekordy, a jak nezkrachovat na platbách? Pojďme to zjistit. Aktuální situace s účty za veřejné služby v České republice […]

2. října 2022
4 minuty čtení

Kapr na Vánoce – dlouholetá česká tradice

Vánoční kapr je jedním z tradičních symbolů vánočních svátků. Již v předvánočním čase jsou v ulicích všech českých měst k vidění velké kádě s rybami. Tradiční štědrovečerní večeře se skládá z rybí polévky a smaženého kapra s bramborovým salátem (obdoba Oliviera).

2. října 2022
2 minuty čtení

Koupě bytu v Praze vyžaduje investici ve výši 16 ročních platů

Již tak poměrně drahé byty v České republice nadále zdražují. Na koupi nového bytu o rozloze 70 m2 v hlavním městě je potřeba nejméně šestnáct průměrných ročních platů. Pro srovnání, před rokem by na takový nákup bylo potřeba 14 platů.

2. října 2022
2 minuty čtení

Vánoční veletrhy v Praze

V mnoha městech po celém světě jsou Vánoce neuvěřitelně krásným svátkem. V Praze je však atmosféra nadcházejících svátků obzvlášť kouzelná, a to především díky tradičním výročním jarmarkům. V roce 2017 začínají vánoční veletrhy 20. listopadu a budou se konat na sedmi místech ve městě. Polovina veletrhů však bude otevřena až do začátku katolických Vánoc. Zbytek se postará o předvánoční náladu Pražanů a návštěvníků Prahy před svátky a několik dní po nich.

2. října 2022
4 minuty čtení

RE/MAX Glorion spolupracuje s fotbalovým klubem Slavia na podpoře místní komunity a sportu

Vzrušující novinky! RE/MAX Glorion v Karlových Varech s hrdostí oznamuje naše partnerství s fotbalovým klubem Slavia. Jako realitní kancelář hluboce zakořeněná v naší místní komunitě jsme nadšeni, že můžeme podporovat sport a sportovce v našem městě.

23. dubna 2023
2 minuty čtení
View all