Re/Max Glorion > Aktuality a články > Články o realitách > Kde koupit byty v případě pandemie

Kde koupit byty v případě pandemie

Sdílet tento příspěvek

První volbou jsou nemovitosti v:

  • Velká Británie,
  • Německo,
  • Řecko,
  • Španělsko,
  • Itálie,
  • Malta,
  • Monako,
  • Francie,
  • Portugalsko.

Kupující v těchto zemích láká příjemné klima i vysoká životní úroveň. Důležitý je ještě jeden faktor, zejména v souvislosti s pandemií. Jedná se o vládní programy, díky nimž lze bez námahy získat občanství nebo povolení k pobytu investováním do nemovitostí ve vybrané zemi. Právě programy Gold View zvýšily popularitu Malty, Španělska, Portugalska a Řecka.

Poptávka na českém realitním trhu

 

Přestože Česká republika nepatří mezi devět nejvyhledávanějších zemí, co se týče vlastnického bydlení, ceny nemovitostí jsou nejen vysoké, ale stále rostou. Poptávka po českých bytech je enormní, zatímco nabídka minimální, takže ceny budou i nadále růst, zejména na pozadí rostoucích nákladů na práci a stavební materiál. Ve III. čtvrtletí tak bylo v hlavním městě nabídnuto pouze 2750 bytů, zatímco ve stejném období loňského roku to bylo dvakrát tolik. Důvody tak vysokého zájmu o české byty jsou dostatečné, vezmeme-li v úvahu všude přítomnou zrychlenou inflaci a omezené možnosti bezpečných investic. Praha přitahuje pozornost právě díky nízkému riziku investic do nemovitostí.

Ceny nemovitostí v České republice

Co se týče cen, metr čtvereční v novostavbě v Praze do konce třetího čtvrtletí vzrostl o 7 %, přičemž průměrná prodejní cena se zvýšila na 126 409 Kč. V porovnání s loňským rokem došlo k nárůstu o 15 %. Vysoké ceny bytů v Praze odrazují většinu obyvatel od koupě nemovitosti, a tak postupně roste obliba pronájmu.

Tato situace je však běžná ve většině západoevropských měst, i když v Praze je z 650 000 nemovitostí pronajímána pouze třetina. Ale to jen prozatím, protože o pronájem nemovitostí projevili vážný zájem velcí institucionální investoři s 30 tisíci pražskými byty.

 

Sdílet tento příspěvek

Další články

Zobrazit všechny

Odborné tipy pro inspekci nemovitostí: Váš konečný kontrolní seznam

Ať už si chcete nemovitost pronajmout, nebo koupit, její důkladná prohlídka je zásadním krokem. Naši realitní odborníci sestavili komplexní kontrolní seznam, který vám pomůže učinit informované rozhodnutí o vaší investici.

6. března 2023
2 minuty čtení

Podnikatelé, kteří chtějí vyzkoušet nový obor

Teď už vím jistě, že změna je vždy k lepšímu. Neexistuje žádný strach ani pochybnosti o sobě samém. Neexistují žádná omezení. Stačí udělat krok vpřed a vše se určitě vyřeší.

8. října 2022
2 minuty čtení

Co je vlastně: průkaz energetické náročnosti budovy neboli energetický štítek

Průkaz energetické náročnosti budovy (PENB) udává, jak je daná stavba energeticky náročná, jinými slovy, jaké množství energie je potřeba na její provoz. Pro průkaz energetické náročnosti se vžil zjednodušený název „energetický štítek“. K vystavení PENB budete potřebovat stavební dokumentaci (půdorys celé nemovitosti, řez a vizualizaci domu, technickou zprávu o konstrukci, popis vytápění a systémů na […]

8. prosince 2023
2 minuty čtení

Inflace v České republice nadále roste

Inflace v České republice nadále roste a její skok je nejrychlejší za posledních 13 let.Podle Českého statistického úřadu dosáhla inflace v září 4,1 %, což je nejvyšší hodnota od listopadu 2008.

2. října 2022
2 minuty čtení

Úschova finančních prostředků při koupi nemovitosti v České republice

Koupě nemovitosti v České republice je výhodnou investicí, ale má určité nuance. V České republice není zvykem platit přímo prodejci. Jakmile je požadovaná částka doručena do země, musí být svěřena třetí straně, kterou je notář, právník nebo banka. Tento systém se nazývá opatrovnictví a má určité rysy.

2. října 2022
2 minuty čtení

Jak se platí za bydlení v České republice

Při rozhodování o koupi nemovitosti v České republice je dobré zjistit si několik podrobností. Náklady na bydlení jsou v této zemi vysoké, zejména pokud jde o hlavní město.Další nákladovou položkou jsou účty za komunální služby, jejichž výše závisí na velikosti nemovitosti, regionu, ve kterém se nachází, způsobu vytápění a dalších faktorech.Níže se podíváme na to, za co zaplatíte více – za byt nebo soukromý dům.

2. října 2022
3 minuty čtení
View all