Re/Max Glorion > Aktuality a články > Články o realitách > Kde koupit byty v případě pandemie

Kde koupit byty v případě pandemie

Sdílet tento příspěvek

První volbou jsou nemovitosti v:

  • Velká Británie,
  • Německo,
  • Řecko,
  • Španělsko,
  • Itálie,
  • Malta,
  • Monako,
  • Francie,
  • Portugalsko.

Kupující v těchto zemích láká příjemné klima i vysoká životní úroveň. Důležitý je ještě jeden faktor, zejména v souvislosti s pandemií. Jedná se o vládní programy, díky nimž lze bez námahy získat občanství nebo povolení k pobytu investováním do nemovitostí ve vybrané zemi. Právě programy Gold View zvýšily popularitu Malty, Španělska, Portugalska a Řecka.

Poptávka na českém realitním trhu

 

Přestože Česká republika nepatří mezi devět nejvyhledávanějších zemí, co se týče vlastnického bydlení, ceny nemovitostí jsou nejen vysoké, ale stále rostou. Poptávka po českých bytech je enormní, zatímco nabídka minimální, takže ceny budou i nadále růst, zejména na pozadí rostoucích nákladů na práci a stavební materiál. Ve III. čtvrtletí tak bylo v hlavním městě nabídnuto pouze 2750 bytů, zatímco ve stejném období loňského roku to bylo dvakrát tolik. Důvody tak vysokého zájmu o české byty jsou dostatečné, vezmeme-li v úvahu všude přítomnou zrychlenou inflaci a omezené možnosti bezpečných investic. Praha přitahuje pozornost právě díky nízkému riziku investic do nemovitostí.

Ceny nemovitostí v České republice

Co se týče cen, metr čtvereční v novostavbě v Praze do konce třetího čtvrtletí vzrostl o 7 %, přičemž průměrná prodejní cena se zvýšila na 126 409 Kč. V porovnání s loňským rokem došlo k nárůstu o 15 %. Vysoké ceny bytů v Praze odrazují většinu obyvatel od koupě nemovitosti, a tak postupně roste obliba pronájmu.

Tato situace je však běžná ve většině západoevropských měst, i když v Praze je z 650 000 nemovitostí pronajímána pouze třetina. Ale to jen prozatím, protože o pronájem nemovitostí projevili vážný zájem velcí institucionální investoři s 30 tisíci pražskými byty.

 

Sdílet tento příspěvek

Další články

Zobrazit všechny

Zahájení předprodeje nových bytů v Karlových Varech

Tuhnice bytový dům – nadstandardní kvalita v každém metru. Moderní bydlení v Karlových Varech

31. ledna 2023
1 minuta čtení

Nový Bytový dům Tuhnice

V krásné a žádané čtvrti Tuhnice se právě dokončuje nový bytový dům. Bydlet budou noví majitelé bytů již v květnu tohoto roku. Výhodná poloha nedaleko lázeňského a městského centra Karlových Varů bude zaručovat příjemné a praktické bydlení s vynikající dopravní dostupností. Dům je umístěn na okraji městské zástavby a v bezprostředním okolí jsou Lázeňské lesy a mnoho zelených ploch […]

18. ledna 2024
1 minuta čtení

RE/MAX Glorion spolupracuje s fotbalovým klubem Slavia na podpoře místní komunity a sportu

Vzrušující novinky! RE/MAX Glorion v Karlových Varech s hrdostí oznamuje naše partnerství s fotbalovým klubem Slavia. Jako realitní kancelář hluboce zakořeněná v naší místní komunitě jsme nadšeni, že můžeme podporovat sport a sportovce v našem městě.

23. dubna 2023
2 minuty čtení

Odborné tipy pro inspekci nemovitostí: Váš konečný kontrolní seznam

Ať už si chcete nemovitost pronajmout, nebo koupit, její důkladná prohlídka je zásadním krokem. Naši realitní odborníci sestavili komplexní kontrolní seznam, který vám pomůže učinit informované rozhodnutí o vaší investici.

6. března 2023
2 minuty čtení

Realitní horoskop na rok 2022

Co očekávat od roku 2022? Na co si dát pozor a jakým otázkám byste měli věnovat čas?Podělíme se s vámi o předpovědi pro jednotlivá znamení souhvězdí.

2. října 2022
4 minuty čtení

Hall of Fame

Tým RE/MAX Glorion gratuluje Alexandru Mizjukovi k prestižnímu mezinárodnímu ocenění Hall of Fame.

12. dubna 2023
2 minuty čtení
View all