Re/Max Glorion > Aktuality a články > Články o realitách > OCHRANNÁ LHŮTA

OCHRANNÁ LHŮTA

Sdílet tento příspěvek

Ochrana při Převodu Vlastnického Práva na Nemovitosti

Ochranná lhůta při převodu vlastnického práva na nemovitosti, zavedená od roku 2014, hraje klíčovou roli v procesu přechodu vlastnictví. Po podpisu kupní smlouvy kupujícím nabyde vlastnická práva až po úspěšném vkladu do katastru nemovitostí, spouštějící 20denní ochrannou lhůtu.

JISTOTA A BEZPEČÍ – Účel Ochranné Lhůty na Katastru

Ochranná lhůta, trvající 20 kalendářních dnů od podání vkladu na Katastrální úřad, má za cíl zabránit nelegálním manipulacím s vlastnickými právy u nemovitostí. Poskytuje vlastníkům dostatek času na reakci, pokud se objeví neoprávněné změny v jejich nemovitostním vlastnictví.

PRŮBĚH OCHRANNÉ LHŮTY

Po obdržení žádosti o vklad informuje Katastrální úřad všechny smluvní strany a označí nemovitost plombou v katastru, upozorňující na právní změnu. Pokud nejsou v ochranné lhůtě vzneseny žádné námitky, úřad zahájí zpracování požadavku, což trvá dodatečních 30 dní. Po této lhůtě přechází vlastnická práva na kupujícího, a proces převodu je dokončen.

DŮLEŽITÁ POJISTKA PRO MAJITELE NEMOVITOSTÍ

Ochranná lhůta tak slouží jako důležitá pojistka, poskytující vlastníkům bezpečí a jistotu v procesu převodu vlastnictví nemovitostí, a zajišťuje, že každý zúčastněný má možnost reagovat v případě potřeby.

Makléřka  Sidnina Julia

Sdílet tento příspěvek

Další články

Zobrazit všechny

Vládní ekologický program na úsporu energie v domácnostech

Byl zahájen příjem žádostí do další etapy ekologického programu Nová zelená úsporám (NZÚ) – nejdéle trvajícího dotačního programu určeného na úspory energie v rodinných a vícebytových domech. Během prvního programového období, které začalo v roce 2014, byly mezi desítky tisíc domácností rozděleny prostředky ve výši několika miliard korun.

2. října 2022
2 minuty čtení

RE/MAX Glorion spolupracuje s fotbalovým klubem Slavia na podpoře místní komunity a sportu

Vzrušující novinky! RE/MAX Glorion v Karlových Varech s hrdostí oznamuje naše partnerství s fotbalovým klubem Slavia. Jako realitní kancelář hluboce zakořeněná v naší místní komunitě jsme nadšeni, že můžeme podporovat sport a sportovce v našem městě.

23. dubna 2023
2 minuty čtení

Jak se platí za bydlení v České republice

Při rozhodování o koupi nemovitosti v České republice je dobré zjistit si několik podrobností. Náklady na bydlení jsou v této zemi vysoké, zejména pokud jde o hlavní město.Další nákladovou položkou jsou účty za komunální služby, jejichž výše závisí na velikosti nemovitosti, regionu, ve kterém se nachází, způsobu vytápění a dalších faktorech.Níže se podíváme na to, za co zaplatíte více – za byt nebo soukromý dům.

2. října 2022
3 minuty čtení

Kapr na Vánoce – dlouholetá česká tradice

Vánoční kapr je jedním z tradičních symbolů vánočních svátků. Již v předvánočním čase jsou v ulicích všech českých měst k vidění velké kádě s rybami. Tradiční štědrovečerní večeře se skládá z rybí polévky a smaženého kapra s bramborovým salátem (obdoba Oliviera).

2. října 2022
2 minuty čtení

Český katastr nemovitostí zůstane veřejně přístupný

Katastr nemovitostí v České republice, který obsahuje údaje o nemovitostech, pozemcích a jejich vlastnících, se měl od června letošního roku výrazně změnit a ztratit status veřejně přístupného zdroje. Předpokládá se, že po určitém datu již anonymní uživatelé nebudou moci vyhledávat údaje o nemovitostech online. Oprávněným uživatelům však měly být informace i nadále k dispozici.
Podle zástupců Zeměměřického a katastrálního úřadu bylo toto rozhodnutí odůvodněno prudkým nárůstem počtu žádostí. Současně agentura doufá, že se jí podaří posílit ochranu osobních údajů uložených v katastru nemovitostí.

2. října 2022
2 minuty čtení

Koupě bytu v Praze vyžaduje investici ve výši 16 ročních platů

Již tak poměrně drahé byty v České republice nadále zdražují. Na koupi nového bytu o rozloze 70 m2 v hlavním městě je potřeba nejméně šestnáct průměrných ročních platů. Pro srovnání, před rokem by na takový nákup bylo potřeba 14 platů.

2. října 2022
2 minuty čtení
View all