Re/Max Glorion > Aktuality a články > Novinky z České republiky > Vánoční veletrhy v Praze

Vánoční veletrhy v Praze

Sdílet tento příspěvek

V mnoha městech po celém světě jsou Vánoce neuvěřitelně krásným svátkem. V Praze je však atmosféra nadcházejících svátků obzvlášť kouzelná, a to především díky tradičním výročním jarmarkům. V roce 2017 začínají vánoční veletrhy 20. listopadu a budou se konat na sedmi místech ve městě. Polovina veletrhů však bude otevřena až do začátku katolických Vánoc. Zbytek se postará o předvánoční náladu Pražanů a návštěvníků Prahy před svátky a několik dní po nich.

Přestože se nabídka suvenýrů, výrobků a národních potravin na jednotlivých veletrzích příliš neliší, vyplatí se navštívit všechny, protože detaily výzdoby a atmosféra, kterou vytvářejí, se mohou značně lišit.

Prodej vánočních stromků začíná první den adventu a hlavní surovina pro sváteční stůl, živý kapr, se na trhy dostává několik dní před Štědrým dnem. Nyní k hlavním místům, kde se veletrhy budou konat.

 

Vánoční trhy v Praze

 

  • Náměstí Míru

Na náměstí u kostela svaté Ludmily bude zahájen slavnostní jarmark. Na jarmarku najdete řadu vánočních ozdob, svíček a suvenýrů a v nabídce je také horké svařené víno, tradiční národní občerstvení a perníčky.

 

  • Staroměstské náměstí

Největší a nejkrásnější pražský veletrh, který denně navštěvují místní obyvatelé i návštěvníci. Každoročně se zde staví hlavní vánoční strom České republiky, který se letos rozsvítí 2. prosince. Trh je plný rozmanitosti – stolů a malých stanů se sváteční nabídkou a občerstvením, ale také ukázky dovedností českých řemeslníků a umělců. K dispozici je také zoo s jehňaty, poníky a kůzlátky, kterým děti ochotně rozdávají občerstvení.

 

  • Pražský hrad

Vánoční trh se nachází v areálu jedné z hlavních atrakcí země a bude otevřen již třetím rokem. Na náměstí bude rozmístěno více než 70 stánků s vánočním zbožím a suvenýry.

 

  • Václavské náměstí

Veletrh se bude konat na dvou místech slavného Václavského náměstí. Trh je určen především pro hosty města, takže bude otevřen téměř sedm dní po silvestrovských oslavách.

 

  • Stanice Pavlova

Nedaleko náměstí Míru se nachází malé tržiště, na které dojdete za pět minut. Trh je zaměřen především na uspokojení předvánočních potřeb místních obyvatel a nabízí čerstvé produkty a různé pochoutky.

 

  • Náměstí Jiřího z Poděbrad

Jarmark před nádražím nabízí návštěvníkům možnost zakoupit ručně vyráběné dárky, ochutnat tradiční jídla a nakoupit čerstvé produkty a atraktivní zábavní program.

 

Toto v žádném případě není úplný seznam míst, kde se budou slavnostní veletrhy konat. Zmínit můžeme Malé náměstí a náměstí Republiky, vánoční trhy u nádraží Anděl, nádvoří Velopřerovského paláce… Ať už se jarmark koná kdekoli, pocit svátečnosti a pohádkovosti spolu se skvělou náladou vám vydrží ještě dlouho!

Sdílet tento příspěvek

Další články

Zobrazit všechny

Jak zatraktivnit nemovitost na prodej?

Existuje několik způsobů, jak upravit nemovitost tak, abychom zvýšili šance na rychlý a úspěšný prodej. Přinášíme vám pár jednoduchých nápadů. Profesionální fotografie a videoprohlídka: Kvalitní fotografie a videoprohlídka mohou být klíčové pro přilákání potenciálních zájemců. Profesionální fotografie umožní, aby vaše nemovitost vypadala co nejlépe a zvýší tak pravděpodobnost, že se lidé na váš inzerát podívají. […]

17. prosince 2023
2 minuty čtení

OCHRANNÁ LHŮTA

Ochrana při Převodu Vlastnického Práva na Nemovitosti Ochranná lhůta při převodu vlastnického práva na nemovitosti, zavedená od roku 2014, hraje klíčovou roli v procesu přechodu vlastnictví. Po podpisu kupní smlouvy kupujícím nabyde vlastnická práva až po úspěšném vkladu do katastru nemovitostí, spouštějící 20denní ochrannou lhůtu. JISTOTA A BEZPEČÍ – Účel Ochranné Lhůty na Katastru Ochranná […]

14. října 2023
2 minuty čtení

O české nemovitosti je stále velký zájem

O bydlení v České republice je bez ohledu na pandemii a karanténní omezení stále zájem.Češi nyní aktivně investují do nemovitostí, kupují byty ve městě i mimo něj, rekreační domy, chaty a chalupy v horských oblastech. Co se týče bytů v horách, poptávka je dána touhou po kvalitním rekreačním bydlení. Nárůst poptávky se nemohl neprojevit na cenách bytů, které okamžitě vzrostly. Ceny bytů a starších domů rostly v průměru poměrně stabilně o 11-13 % v tříměsíčních intervalech.

2. října 2022
3 minuty čtení

Cena plynu a elektřiny v České republice vzroste

Změny v českých tarifech se očekávají v lednu, jak oznámil generální ředitel energetické společnosti ČEZ.

2. října 2022
2 minuty čtení

Revoluce v oblasti nemovitostí: 7 nástrojů umělé inteligence pro moderní realitní makléře

Jste realitní makléř, který chce mít náskok před konkurencí a poskytovat svým klientům výjimečné služby? Nehledejte nic jiného než sílu nástrojů umělé inteligence (AI). Od virtuální inscenace po chatboty a tvorbu obsahu – AI zásadním způsobem mění realitní odvětví. V tomto článku se budeme zabývat sedmi špičkovými nástroji AI, které přinášejí revoluci do fungování realitních kanceláří a jejich interakce s klienty.

23. dubna 2023
6 minut čtení

Družstevní byty, výhody a nevýhody jejich koupě

Koupě družstevního bytu může být dobrou i špatnou investicí, záleží především na úhlu pohledu. Zhodnocení kladných a záporných stránek takového bydlení vám pomůže rozhodnout se a v budoucnu nelitovat své volby.

2. října 2022
3 minuty čtení
View all