Re/Max Glorion > Aktuality a články > Novinky z České republiky > Vánoční veletrhy v Praze

Vánoční veletrhy v Praze

Sdílet tento příspěvek

V mnoha městech po celém světě jsou Vánoce neuvěřitelně krásným svátkem. V Praze je však atmosféra nadcházejících svátků obzvlášť kouzelná, a to především díky tradičním výročním jarmarkům. V roce 2017 začínají vánoční veletrhy 20. listopadu a budou se konat na sedmi místech ve městě. Polovina veletrhů však bude otevřena až do začátku katolických Vánoc. Zbytek se postará o předvánoční náladu Pražanů a návštěvníků Prahy před svátky a několik dní po nich.

Přestože se nabídka suvenýrů, výrobků a národních potravin na jednotlivých veletrzích příliš neliší, vyplatí se navštívit všechny, protože detaily výzdoby a atmosféra, kterou vytvářejí, se mohou značně lišit.

Prodej vánočních stromků začíná první den adventu a hlavní surovina pro sváteční stůl, živý kapr, se na trhy dostává několik dní před Štědrým dnem. Nyní k hlavním místům, kde se veletrhy budou konat.

 

Vánoční trhy v Praze

 

  • Náměstí Míru

Na náměstí u kostela svaté Ludmily bude zahájen slavnostní jarmark. Na jarmarku najdete řadu vánočních ozdob, svíček a suvenýrů a v nabídce je také horké svařené víno, tradiční národní občerstvení a perníčky.

 

  • Staroměstské náměstí

Největší a nejkrásnější pražský veletrh, který denně navštěvují místní obyvatelé i návštěvníci. Každoročně se zde staví hlavní vánoční strom České republiky, který se letos rozsvítí 2. prosince. Trh je plný rozmanitosti – stolů a malých stanů se sváteční nabídkou a občerstvením, ale také ukázky dovedností českých řemeslníků a umělců. K dispozici je také zoo s jehňaty, poníky a kůzlátky, kterým děti ochotně rozdávají občerstvení.

 

  • Pražský hrad

Vánoční trh se nachází v areálu jedné z hlavních atrakcí země a bude otevřen již třetím rokem. Na náměstí bude rozmístěno více než 70 stánků s vánočním zbožím a suvenýry.

 

  • Václavské náměstí

Veletrh se bude konat na dvou místech slavného Václavského náměstí. Trh je určen především pro hosty města, takže bude otevřen téměř sedm dní po silvestrovských oslavách.

 

  • Stanice Pavlova

Nedaleko náměstí Míru se nachází malé tržiště, na které dojdete za pět minut. Trh je zaměřen především na uspokojení předvánočních potřeb místních obyvatel a nabízí čerstvé produkty a různé pochoutky.

 

  • Náměstí Jiřího z Poděbrad

Jarmark před nádražím nabízí návštěvníkům možnost zakoupit ručně vyráběné dárky, ochutnat tradiční jídla a nakoupit čerstvé produkty a atraktivní zábavní program.

 

Toto v žádném případě není úplný seznam míst, kde se budou slavnostní veletrhy konat. Zmínit můžeme Malé náměstí a náměstí Republiky, vánoční trhy u nádraží Anděl, nádvoří Velopřerovského paláce… Ať už se jarmark koná kdekoli, pocit svátečnosti a pohádkovosti spolu se skvělou náladou vám vydrží ještě dlouho!

Sdílet tento příspěvek

Další články

Zobrazit všechny

Soutěž

Vyhlašujeme soutěž o název pro vznikající bytový komplex

2. října 2022
1 minuta čtení

Nové vlaky na českých železnicích

České dráhy si u společnosti Škoda Transportation Group objednaly 31 třívozových elektrických vlaků RegioPanter za téměř pět miliard korun. Národní dopravce využil prodlouženou smlouvu, kterou s výrobcem podepsal na podzim 2020. Nové komfortní vlaky pro dopravu v Praze, Středočeském, Ústeckém a Královéhradeckém kraji budou dodány v roce 2024. Podle prezidenta Škody Transportation Petra Brzezina prochází železnice zásadní obnovou svých vozidel, která přiláká více cestujících do veřejné dopravy.

2. října 2022
1 minuta čtení

O české nemovitosti je stále velký zájem

O bydlení v České republice je bez ohledu na pandemii a karanténní omezení stále zájem.Češi nyní aktivně investují do nemovitostí, kupují byty ve městě i mimo něj, rekreační domy, chaty a chalupy v horských oblastech. Co se týče bytů v horách, poptávka je dána touhou po kvalitním rekreačním bydlení. Nárůst poptávky se nemohl neprojevit na cenách bytů, které okamžitě vzrostly. Ceny bytů a starších domů rostly v průměru poměrně stabilně o 11-13 % v tříměsíčních intervalech.

2. října 2022
3 minuty čtení

Makléř měsíce – Říjen

Gratulujeme makléři Jaroslava Smolná Štorkánová k dosažení nejlepších výsledků v říjnu.

21. listopadu 2022
1 minuta čtení

Inflace v České republice nadále roste

Inflace v České republice nadále roste a její skok je nejrychlejší za posledních 13 let.Podle Českého statistického úřadu dosáhla inflace v září 4,1 %, což je nejvyšší hodnota od listopadu 2008.

2. října 2022
2 minuty čtení

ARTE – evropský kulturní kanál v Karlových Varech

Televize ARTE nedávno odvysílala film o životě a podnikání v Karlových Varech.

16. ledna 2023
1 minuta čtení
View all